Bratislava Open už v stredu

Navigácia » Hlavná stránka » Peugeot Tennis Tour » AKTUALITY / News » Bratislava Open už v stredu

15. 06. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Na Bratislava Open - prvom z piatich turnajov série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna - sa na antukých dvorcoch TK Slovan predstaví takmer celá slovenská špička. Doplní ju ôsma hráčka svetového rebríčka WTA Belinda Benčičová, Filip Polášek si na turnaji zahrá dvojhru aj štvorhru.

Riaditeľom podujatia je Branislav Stankovič, ktorý sa organizovaniu turnajov venuje už dlhú dobu. Aj Bratislava Open 2020, rovnako ako 17 predchádzajúcich turnajov, mal byť pôvodne challenger. Ten však organizátori pre pandémiu koronavírusu v marci zrušili. "Bolo pre mňa  sklamaním, že sa turnaje nerozbiehajú a bol som už skeptický. Sedeli sme u Maroša Vajdu a hovorili sme o tom, že by bolo dobré niečo zorganizovať. Dali sme hlavy dokopy a napokon sa turnaj uskutoční. Boli sme pod časovým tlakom, lebo sme nevedeli, ako a kedy uvoľní štát opatrenia. Som rád, že budeme môcť od stredy vidieť v Bratislave krásny tenis," povedal Stankovič.

Na turnaji bude štartovať aj vlaňajší víťaz Norbert Gombos, ďalej Andrej Martin, Jozef Kovalík, Filip Horanský a aj semifinalista štvorhry vo Wimbledone 2019 a Australian Open 2020 Filip Polášek. Okrem štvorhry sa však Polášek predstaví aj vo dvojhre, v debli bude hrať spolu s Igorom Zelenayom. "Uvidíme, ako to dopadne. Som rád, že tento turnaj bude, Braňo Stankovič je skúsený organizátor a to je vidieť. Škoda, že nemôže prísť viac divákov, ale buďme radi, že sa takáto akcia vôbec môže uskutočniť."

Medzi favoritov na víťazstvo bude patriť Andrej Martin, ktorý je zo slovenských tenistov vo svetovom rebríčku najvyššie. Momentálne mu patrí 96. miesto. Martin uviedol, že sa na všetky turnaje Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna dopraví na bicykli. Okrem Bratislavy sa bude hrať v Piešťanoch, Žiline a Prešove. "Zvažoval som dopredu, koľko turnajov by som odohral, ale prišiel nápad s bicyklom a preto som si povedal, že si urobím výzvu a absolvujem všetky. Turnaje vnímam ako prípravu, bude na nich uvoľnenejšia atmosféra."

V ženskom pavúku sa okrem Benčičovej predstavia Viktória Kužmová, Anna Karolína Schmiedlová, či Rebecca Šramková. Kužmová uviedla, že kvalitnú previerku víta: "Uplynulé obdobie nebolo jednoduché, ale svojim spôsobom som si to užila, lebo som mala čas aj na veci, na ktoré som inak čas nemala. Som rada, že máme ťažké obdobie za sebou a teším sa z toho, že my Slováci sme boli zodpovední a zvládli sme pandémiu veľmi dobre."

Organizátori sú pripravení zvládnuť aj hygienické opatrenia. "Máme partnera, ktorý zabezpečí kompletnú hygienu, teda čistotu rúk a dezinfekcie. Budeme mať dostatočné množstvo stojanov. Môžeme privítať iba 500 divákov, budú mať k dispozícii podsedáky, ktoré ľudia dostanú pri vstupe na tribúnu, tie potom vrátia. Takto vieme zabezpečiť maximálny počet divákov, aby sme neporušili nariadenia vlády SR," dodal Stankovič. (stz, tasr)

 

Ďalšie články

PTT: Konečné poradie série

Dátum: 30. 08. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna je na konci. Odohralo sa všetkých päť turnajov, spoznali sme všetkých víťazov. V celkovom poradí sa na najvyšších priečkach vo dvojhre umiestnili Lukáš Klein a Anna Karolína Schmiedlová, ktorí si prvenstvo zabezpečili už v predstihu a kvôli začiatku medzinárodných turnajov sa už na poslednom podujatí v Prešove nepredstavili.

Čítať ďalej...

Riaditeľ prešovského turnaja hodnotí...

Dátum: 30. 08. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Hoci sa na poslednom piatom turnaji série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna nezúčastnilo viacero hráčov slovenskej špičky, podľa riaditeľa prešovského turnaja Jozefa Marasa ml. mal kvalitnú úroveň. V Prešove chýbali celkoví víťazi Lukáš Klein a Anna Karolína Schmiedlová a aj vďaka tomu pribudli na zoznam víťazov jednotlivých podujatí nové mená.

Čítať ďalej...

Titul pre Karola s Líškom

Dátum: 29. 08. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Tomáš Líška s Milošom Karolom získali titul na turnaji de France Cup v Prešove. Na záverečnom podujatí série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna zdolali vo finále pár Lukáš Palovič, Lukáš Pokorný 6:3, 6:3 a potvrdili pozíciu najvyššie nasadenej dvojice. Bol to pre nich druhý spoločný titul v sérii, zvíťazili aj na podujatí v Žiline.

Čítať ďalej...

Zelníčková zdolala Škamlovú

Dátum: 29. 08. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Radka Zelníčková sa stala víťazkou dvojhry žien na turnaji v Prešove, ktorý bol záverečným podujatím série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna. Vo finále zdolala Chantal Škamlovú 7:6(5), 4:6, 6:3. Pre sedemnásťročnú zverenku trénera Patrika Fabiana je to prvý titul medzi ženami. Finálový zápas priniesol zaujímavý tenis dvoch rozličných štýlov. Zelníčková slávila úspech agresívnou hrou, ktorá na Škamlovú v Prešove platila.

Čítať ďalej...

Pokorný s titulom z Prešova

Dátum: 28. 08. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Lukáš Pokorný zvíťazil vo dvojhre na turnaji de France Cup v Prešove. Vo finále posledného piateho podujatia Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna zdolal siedmeho nasadeného Jánosa Feketeho 3:6, 6:3, 6:1. Pre osemnásťročného Pokorného je to prvá trofej z mužského turnaja. Po majstrovstvách Slovenska dorastencov tak predĺžil víťaznú singlovú šnúru na deväť zápasov v rade. Zverenec trénerského dua Milan Martinec, Ľubomír Kurhajec a kondičného Dávida Olasza zabojuje v Prešove aj o titul vo štvohre. Po boku Lukáša Paloviča zabojuje proti páru Tomáš Líška, Miloš Karol.

Čítať ďalej...

Mihalíková a Škamlová víťazne

Dátum: 28. 08. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Tereza Mihalíková so Chantal Škamlovou, najvyššie nasadený pár na turnaji de France Cup v Prešove, zvíťazili vo finále nad trojkami pavúka Michaelou Kadlečkovou a Katarínou Kužmovou hladko 6:3, 6:2. Pre víťazný pár to bol už druhý spoločný titul v rámci série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna. Obe získali ešte po jednom titule, pričom zaujímavosťou je, že to bolo vždy po boku Romany Čisovskej. Mihalíková so Škamlovou sa zároveň stali víťazkami celej série v ženskej štvorhre, obe získali zhodne po 26 bodov.

Čítať ďalej...