Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna

Navigácia » Hlavná stránka » Peugeot Tennis Tour » AKTUALITY / News » Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna

12. 07. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Slovenský tenisový zväz (STZ) organizuje sériu špeciálnych turnajov mužov a žien s názvom „Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna“. Jej cieľom je zabezpečiť kvalitný súťažný program, predovšetkým pre hráčov a hráčky, ktorí zvyčajne štartujú na turnajoch ATP, WTA a ITF. Ide v prevažnej miere o reprezentantov a reprezentantky Slovenska v kategóriách dospelých a dorastu.

STZ má záujem, aby najlepší slovenskí hráči mali zabezpečený čo najkvalitnejší domáci program. Všetky turnaje sú určené pre 16 mužov a 16 žien, ktorí budú do turnaja akceptovaní podľa stanovených pravidiel. Prvé dva turnaje sa odohrali v Bratislave, nasledujú Piešťany, Žilina a Prešov. Každý z nich trvá štyri dni.

Organizáciou týchto turnajov sleduje Slovenský tenisový zväz tri hlavné ciele. "Chceme zabezpečiť pre hráčov turnajovú prax, zároveň ich finančne motivujeme. Taktiež sa snažíme umožniť fanúšikom vo všetkých regiónoch, aby mali možnosť vidieť najlepších slovenských hráčov na vlastné oči," uviedol Igor Moška, generálny sekretár STZ.

Turnaje tvoria ucelený okruh. Hráči za umiestnenie v jednotlivých turnajoch získavajú body do celkovej klasifikácie zvlášť vo dvojhre a zvlášť vo štvorhre. Po poslednom turnaji sa vytvorí celkové poradie hráčov Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna a najlepší hráči budú ocenení.

Séria Peugeot Tennis Tour 2020 má za sebou dva z piatich turnajov. Na Bratislava Open zvíťazila Švajčiarka Belinda Benčičová, ôsma hráčka sveta. Po boku Aniky Jaškovej si pripísala aj titul vo štvorhre. Dvojhru mužov vyhral Lukáš Klein, štvorhru pár Filip Polášek, Igor Zelenay.

Na druhom bratislavskom turnaji - Privatbanka Open - sa zo zisku singlového titulu tešili Anna Karolína Schmiedlová a Alex Molčan. V debli si prvenstvo pripísali dva najvyššie nasadené páry - Tereza Mihalíková so Chantal Škamlovou a Lukáš Klein s Alexom Molčanom.

Tretím v poradí je turnaj v Piešťanoch (23. - 26. júla). Mužskú časť pavúka hostí klub HSC Pieštany, ženy privítajú na dvorcoch TK Kúpele Piešťany.

Dátum: 30. 08. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna je na konci. Odohralo sa všetkých päť turnajov, spoznali sme všetkých víťazov. V celkovom poradí sa na najvyšších priečkach vo dvojhre umiestnili Lukáš Klein a Anna Karolína Schmiedlová, ktorí si prvenstvo zabezpečili už v predstihu a kvôli začiatku medzinárodných turnajov sa už na poslednom podujatí v Prešove nepredstavili.

Čítať ďalej...

Riaditeľ prešovského turnaja hodnotí...

Hoci sa na poslednom piatom turnaji série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna nezúčastnilo viacero hráčov slovenskej špičky, podľa riaditeľa prešovského turnaja Jozefa Marasa ml. mal kvalitnú úroveň. V Prešove chýbali celkoví víťazi Lukáš Klein a Anna Karolína Schmiedlová a aj vďaka tomu pribudli na zoznam víťazov jednotlivých podujatí nové mená.

Titul pre Karola s Líškom

Dátum: 29. 08. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Tomáš Líška s Milošom Karolom získali titul na turnaji de France Cup v Prešove. Na záverečnom podujatí série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna zdolali vo finále pár Lukáš Palovič, Lukáš Pokorný 6:3, 6:3 a potvrdili pozíciu najvyššie nasadenej dvojice. Bol to pre nich druhý spoločný titul v sérii, zvíťazili aj na podujatí v Žiline.

Zelníčková zdolala Škamlovú

Radka Zelníčková sa stala víťazkou dvojhry žien na turnaji v Prešove, ktorý bol záverečným podujatím série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna. Vo finále zdolala Chantal Škamlovú 7:6(5), 4:6, 6:3. Pre sedemnásťročnú zverenku trénera Patrika Fabiana je to prvý titul medzi ženami. Finálový zápas priniesol zaujímavý tenis dvoch rozličných štýlov. Zelníčková slávila úspech agresívnou hrou, ktorá na Škamlovú v Prešove platila.

Pokorný s titulom z Prešova

Dátum: 28. 08. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Lukáš Pokorný zvíťazil vo dvojhre na turnaji de France Cup v Prešove. Vo finále posledného piateho podujatia Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna zdolal siedmeho nasadeného Jánosa Feketeho 3:6, 6:3, 6:1. Pre osemnásťročného Pokorného je to prvá trofej z mužského turnaja. Po majstrovstvách Slovenska dorastencov tak predĺžil víťaznú singlovú šnúru na deväť zápasov v rade. Zverenec trénerského dua Milan Martinec, Ľubomír Kurhajec a kondičného Dávida Olasza zabojuje v Prešove aj o titul vo štvohre. Po boku Lukáša Paloviča zabojuje proti páru Tomáš Líška, Miloš Karol.

Mihalíková a Škamlová víťazne

Tereza Mihalíková so Chantal Škamlovou, najvyššie nasadený pár na turnaji de France Cup v Prešove, zvíťazili vo finále nad trojkami pavúka Michaelou Kadlečkovou a Katarínou Kužmovou hladko 6:3, 6:2. Pre víťazný pár to bol už druhý spoločný titul v rámci série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna. Obe získali ešte po jednom titule, pričom zaujímavosťou je, že to bolo vždy po boku Romany Čisovskej. Mihalíková so Škamlovou sa zároveň stali víťazkami celej série v ženskej štvorhre, obe získali zhodne po 26 bodov.